nelissen
Nelissen

Nelissen rankiniu būdu formuojamos plytos („hand made“) gaminamos panaudojant rankinį formavimą. Iš pradžių paruošta žaliava su didele jėga sviedžiama į sausą formą, džiovinama ir keliauja į krosnį kur kepama paliekant molio poras neuždarytas. Sendintos plytos pasižymi didesniu kvėpavimo greičiu, kas leidžia plytų sienai greičiau išdžiūti.

Atidaryti raštų galeriją →

rodruza
Rodruza

Rodruza presuotos plytos (“vormbak”) gaminamos panašiai kaip ir sendintos plytos – tik molio žaliava aukštu slėgiu įspaudžiama į formą. Plytų forma ir paviršiaus struktūra gaunasi mažiau rifliuota, plytos sandara pasižymi didesniu tankiu bei mažesnių įgeriamumu. Rodruza vandeniu apdorotos („wasserstrich“) plytos turi grubią išvaizdą ir aštrias briaunas, o atrodo kaip perlietos vandeniu. Vanduo naudojamas vietoj smėlio kaip tepimo medžiaga.

Atidaryti raštų galeriją →

ABC klinker logo baltas
ABC

ABC klinker didelio tvirtumo plytos (“klinkeris”). Didelio tvirtumo plytos gaminamos degant aukštesnėje kaip 1.300° C temperatūroje. Beveik visos molio poros užsidaro, todėl plytos yra didelio tankio, tvirtumo ir mažo įgeriamumo.

Atidaryti raštų galeriją →